Få et frisk tilbud nu! Telefonnr.: 36307200 Kontakt

Om Frugt.dk

 

Frugt.dk er Danmarks største leverandør af frugtordninger til danske arbejdspladser.
Hver uge udbringer vi mere end 7000 frugtkurve og 2300 frugtkasser økologisk og konventionel frugt. Samt friskende kildevand, læskedrikke, buketter, kaffe og te til hele landet. Vores frugt og andre produkter bliver pakket i Vallensbæk og distribueres fra 8 terminaler rundt omkring i landet, så vi kan garantere at frugten bliver leveret til rette tid og i frisk høj kvalitet.
Skal receptionen have friske blomster står vi for levering af buketter og det er muligt at spare fragten på alle vores produkter, hvis man har en frugtordning. 
 

 

Mød menneskene bag frugt.dk

Jeanette Andersen
Afdelingschef

- For mig er det vigtigste det rigtige team, da det skaber grundlaget for de gode resultater.
 

 

Henrik Thygesen
Produktionsleder

- Jeg går selv forrest som det gode eksempel, og behandler alle med respekt.

 
Telefon: 3614 3104   Telefon: 4020 5758
Jeanette.Andersen@dk.issworld.com    
             

Maria Palm
Salgsleder

- Jeg sætter kunden først, da det er vigtigt for mig, at kunden føler sig værdsat, hørt og set.

 

Johnny Arvedsen
Logistik assistent

- Jeg opmuntrer til forandring og nytænkning for at mindske CO2 og skåne vores miljø.

 
Telefon: 3614 3111   Telefon: 2043 9293
Maria.Palm@dk.issworld.com   johnny.arvedsen@dk.issworld.com
             

Lars Movild
Systemkonsulent

- Jeg brænder for at skabe grundlagene for, at vi kan udføre vores arbejde korrekt. 

 

Anni Øst
Kundeserviceassistent

- Teamwork giver flere hænder til opgaverne og fordobler succesen.

 
Telefon 4117 7625   Telefon 8843 4094
Lars.Movild@dk.issworld.com   Anni.Oest@dk.issworld.com
             

Karina Sand Madsen
Kundeserviceassistent

 

 

Christina Heintze
Kundeserviceassistent
            

- Kommunikation skaber bro mellem mennesker.

 
Telefon: 3614 3117   Telefon: 3817 3275
Karina.Sand.Madsen@dk.issworld.com    Christina.Heintze@dk.issworld.com

 

De gode kolleger du ikke ser – men som vi ikke kunne have været foruden – servicemedarbejderne, der pakker frugtkurvene og -kasserne.

Og endelig en stab af chauffører, som kører rundt i det ganske land og sørger for, at frugten kommer inden for rækkevidde.

Få et frisk tilbud indenfor 5 minutter

 
Få et frisk tilbud indenfor 5 minutter